Достапни линкови

logo-print

Италијанска фирма ќе инвестира милијарда долари на Северен Кавказ


Марио Монти

Марио Монти

Италијанската градежна компанија Ризани де Ешер потпиша писмо на намери за инвестирање милијарда долари за развој на туризмот во рускиот северно – кавкаски регион. Договорот е потпишан на крајот од дво - дневната посета на италијанскиот премиер Марио Монти на Москва.
Оваа компанија има намера да вложува во развој на плажи и скијачки центри во немирните региони на Северна Осетија, Дагестан, Краснодар Краи и Адегија.
XS
SM
MD
LG