Достапни линкови

logo-print

Бил Клинтон во посета на Атина


Поранешниот претседател на САД Бил Клинтон денеска ќе разговара со грчкиот премиер Андонис Самарас за странските инвестици во таа земја. Клинтон отпатува во Атина за да ја промовира „хеленската иницијатива“која ја покренаа бизнисмени со грчко потекло кои живеат во странство. Тие сакаат да помогнат со странски инвестиции на земјата погoдена од должничката криза.
Клинтон ќе се сретне и со министрите за надворeшни работи, за одбрана, финансии и развој, како и со грчки бизнисмени.
XS
SM
MD
LG