Достапни линкови

logo-print

Тројца војници на НАТО загинале во Авганистан


Тројца војници од мисијата ИСАФ се убиени во два одвоени инциденти во Авганистан, соопштуваат од НАТО. Од таму велат дека двајца војници се убиени при експлозија на бомба во источен Авганистан, а еден бил убиен за време на престрелките со бунтовниците, исто така, во источниот дел на земјата. Во соопштението не се спомнува националноста на убиените војници. Ноќеска од база на НАТО биле киднапирани шест Авганистанци кои работеле во базата као сервисен персонал. Пет од нив рано утрово биле пронајдени мртви, изјавија локалните власти. Шестиот работник успеал да избега.
XS
SM
MD
LG