Достапни линкови

logo-print

Освоено упориштето на бунтовниците во Дамаск


Силите на сиријскиот режим денеска ја вратиле контролата врз Мидан, дел на Дамаск што беше упориште на бунтовниците. Ова денеска го јави државната телевизија, а го потврди и сиријската опозиција. Еден од бунтовниците преку интернет соопштил дека станувало збор за тактичко повлекување со цел да се заштитат цивилите од постојаните артилериски напади.
XS
SM
MD
LG