Достапни линкови

logo-print

ФБИ се вклучи во истрагата за нападот во Бургас


Американската ФБИ се вклучи во истрагата за бомбардирањето во бугарскиот град Бургас во кој шестмина загинаа а повеќе од 30 лица беа повредени, повеќето од кои изралески туристи. Премиерот на Израле Бенјамин Нетанјаху го обвини Иран за нападот. Официјален Техеран ги демантираше обвинувањата, нарекувајки ги смешни. Бугарските власти веќе имаат осомничен за инцидентот.
XS
SM
MD
LG