Достапни линкови

logo-print

Попоски со сочуство до Либерман


Министерот за надворешни работи Никола Попоски испрати писмо со сочувство до шефот на дипломатијата на Израел Авигдор Либерман за терористичкиот напад врз израелски туристи што вчера се случи во бугарското летувалиште Бургас.
Изразувајќи сочувство и жалење за жртвите во нападот – израелски државјани, министерот Попоски во писмото нагласува дека овој терористички акт ја потврдува потребата од поблиска соработка и преземање заеднички активности, на регионално и на глобално ниво, против тероризмот – како заедничко зло со кое се соочуваме, информира Министерството за надворешни работи.
XS
SM
MD
LG