Достапни линкови

logo-print

Акциите на европските берзи во пораст


Европските акции пораснаа на највисоко ниво во изминативе 11 недели, додека стресот се уште го држи еврото на малку повисока вредност од најниското ниво во овие две години.
Како што јавува Ројтер, притисокот продолжува и врз доларот откако шефот на Федералните Резерви Бен Бернанке изјави дека се отворени опциите за монетарни олеснувања за да бидат одбегнати ризиците од повторување на рецесијата.
XS
SM
MD
LG