Достапни линкови

logo-print

Прв пат од мај цената на нафтата повисока од 90 долари


Цената на нафтата прв пат од мај, порасна над 90 долари по барел, откако САД објави дека расте американската побарувачка на нафта.Референтната американска сирова нафта скокна на Њујоршата берза за 37 центи, на 89,59 долари по барел,а вчера достигна 90,04 долари по барел , што е највисока цена од 30.мај.
XS
SM
MD
LG