Достапни линкови

logo-print

Заменик генералниот секретар на НАТО во Скопје


Заменик генерален секретар на НАТО Александар Вершбоу

Заменик генерален секретар на НАТО Александар Вершбоу

Министерот за одбрана Фатмир Бесими денеска ќе оствари работна средба со заменикот генерален секретар на НАТО, Александар Вершбоу. За време на средбата како што е најавено, ќе се разговара за теми поврзани со реформите во одбраната, можностите за регионална соработка во рамките на иницијативата на НАТО за памента одбрана и перспективите за евроатланско интегрирање на земјата. Најавената средба е во рамки на високата МАП посета на генералниот секретар на Република Македонија.
XS
SM
MD
LG