Достапни линкови

logo-print

Патници предизвикале железничка несреќа во Каиро


Излетувањето на неколку вагони на патнички воз од шините во Каиро го предизвикале патниците, соопштија египетските власти. Гневните патници кои чекале 30 минути за да тргне возот ставиле камења и дрва на пругата по која се движел тој , па возејќи се еден дел од него се судрил со друг воз, а еден дел се излетал од шините. Во несреќата се повредени четири лица.
XS
SM
MD
LG