Достапни линкови

logo-print

Путин со критики до локалните власти за поплавите


Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин им забележа на локалните власти во опустошена област Кримск дека не успеале да одговорат соодветно и да ги предупредат жителите пред поплавите во јужниот регион на Црно Море кога загинаа над 170 луѓе. Гуверенерот на Краснодар, Александар Ткачев се обрза дека ќе ги казни функционерите кои не успеале да обезбедат прецизни информации пред поплавата.
XS
SM
MD
LG