Достапни линкови

logo-print

Обама нема да му се извини на Ромни


Мит Ромни

Мит Ромни

Американскиот претседател Барак Обама ги отфрли барањата на претседателскиот кандидат Мит Ромни да му се извини затоа што го обвинил дека како инвестиционер отворал работни места само во странство. Таквите обвинувања, според Ромни, биле под претседателскиот дигнитет. Сојузниците на Ромни велат дека демократите на ваков начин се обидуваат да го отргнат вниманието на гласачите од фактот дека Обама не успеал да ја рестартира американската економија.
XS
SM
MD
LG