Достапни линкови

logo-print

Нафтата под 87 долари за барел


Цените на нафтата на азиските берзи денеска забележаа мал пад по коментарите на кинескиот премиер за движењето на кинеската економија. Цените на нафтата падна за 25 центи за барел и изнесуваа нешто под 87 долари. Кинескиот премиер Веб Џиабао во текот на викендот изјави дека кинеската економија се уште не влегла во фаза на заздравување и оти можат да се очекуваат економски тешкотии и во наредниот период.
XS
SM
MD
LG