Достапни линкови

logo-print

Клинтон во посета на Израел


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон пристигна денеска во Израел, каде ќе се сретне со премиерот на земјата Бенјамин Нетанјаху и други владини лица. Застојот во палестинско-израелските мировни преговори и иранската контроверзна нуклеарна програма ќе бидат на агендата.
Клинтон пристигна во Израел по посетата на Египет.
XS
SM
MD
LG