Достапни линкови

logo-print

Не престануваат протестите во Шпанија против мерките за штедење


Протестите во Шпанија

Протестите во Шпанија

Илјадници луѓе протестираа на улиците во Мадрид против новите мерки за штедење, кои ги најави премиерот Мариано Рахој во минатата недела. Рахој вети заштеда од 65 милијарди евра од даночни зголемувања и од намалување на трошоците со цел да ја убеди ЕУ и инвеститорите дека шпанската влада е сериозна во спроведувањето на реформите.
XS
SM
MD
LG