Достапни линкови

logo-print

Десетици мртви во автобуска несреќа во Непал


Препол автобус кој пренесувал хинду верници излетал од лизгавиот автопат во јужниот дел на Непал, при што загинаа 40 патници. Локалната полиција соопшти дека автобусот бил толку преполн, штои некои луѓе се возеле на покривот.
Според нив, возачот изгубил контрола и автобусот завршил во поплавен канал за наводнување.
XS
SM
MD
LG