Достапни линкови

logo-print

Набљудувачите на ОН го посетија реонот во близина на селото Тремсех во Сирија


Набљудувачите на ОН во Сирија

Набљудувачите на ОН во Сирија

Набљудувачите на ОН извршија инспекција на регионот околу селото Тремсех, каде околу 200 лица беа убиени од владините сили во изминатата недела. На фотографиите и видеата објавени онлајн се прикажни цивили опкружени од возила на ОН и набљудувачите со остатоци од тенкови на сириската армија.
Жителите на селото ја обвинуваат Русија, кој и обезбедува оружје на власта кое го употребува за убивање на цивили.
XS
SM
MD
LG