Достапни линкови

logo-print

Четврт милион луѓе евакуирани во Јапонија поради невремето


Потрага по исчезнати лица во невремето во Јапонија

Потрага по исчезнати лица во невремето во Јапонија

Речиси четврт милион луѓе беа принудени да ги напуштат своите домови во југозападниот дел на Јапонија, поради големото невреме кое веќе трет ден не престанува во регионот. Дваесет лица досега го загубија животот од поплавите на островот Кјушу.
Јапонската метеоролшка агенција предупреди на лизгање на земјиштето и поплави во Кјушу, каде паѓа дожд до 11 сантиметри на час.
XS
SM
MD
LG