Достапни линкови

logo-print

Американски товарен брод пристигна во Хавана


По 50 години пауза првиот американски товарен брод Куба пристигнаа во Хавана со товар хуманитарна помош од САД. Ана Сесилија пристигна по еден ден доцнење поради бирократски проблеми.
Меѓународната Корпорација која ги управува американските хуманитарни и религиозни групи соопшти дека испораката е во согласност со 50 години старото американско трговско ембарго против Куба.
Компанијата се надева дека серијата на неделни пратки помош ќе продолжи.
XS
SM
MD
LG