Достапни линкови

logo-print

Челзи во ЛШ заработи скоро 60 милиони евра


УЕФА денеска соопшти дека победникот на Лигата на шампионите во фудбал, англиски Челзи заработил скоро 60 милиони евра. На второ место е вториот финалист, германскиот Баерн кој добил над 41 милион евра, по што следат Барселона и Милан. УЕФА за самото учество во завршната фаза на ЛШ на тимовите им плаќа по над 7 милиони евра, како и награди за постигнатите резултати.
XS
SM
MD
LG