Достапни линкови

Груевски ги покани грчките власти на разговор за името


Премиерот на Македонија Никола Груевски.

Премиерот на Македонија Никола Груевски.

Премиерот Никола Груевски упати директна порака до грчките власти за разговор. Груевски изјави дека е спремен на било кое место што тие ќе го одредат да оди и да разговара, Атина, Брисел, Скопје, само за да се надмине спорот и да се најде решение.
Груевски вели дека е време да се седне и да се разговара, неместо да се праќаат негативни пораки и клевети

„Крајно време е да го надминеме овој спор на задоволство на двете страни, се разбира, во консултација со граѓаните на Македонија, и енергијата да ја насочиме кон тој правец“, изјави Груевски.
XS
SM
MD
LG