Достапни линкови

Сирискиот амбасадор во Ирак дезертира


Сиријскиот амбасадор во Ирак Наваф ал Фарес

Сиријскиот амбасадор во Ирак Наваф ал Фарес

Сиријскиот амбасадор во Ирак Наваф ал Фарес потврди дека дезертирал и оти и се придружил на револуцијата против претседателот Башар ал Асад. Тој е прв висок дипломат кој го напушти сиријскиот режим. Во минатата недела сиријскиот генерал Манаф Тлас ја напушти Сирија.
XS
SM
MD
LG