Достапни линкови

Индија сака да ја зајакне соработката со Mакедoнија


Премиерот Никола Груевски во роуд шоу за привлекување странски инвестиции во Индија.

Премиерот Никола Груевски во роуд шоу за привлекување странски инвестиции во Индија.

Оваа посета е показател на желбата на Индија да ја зајакне политичката и економската интеракција со Mакедoнија, изјави индиската министерка за надворешни работи Пренит Кор по средбата со нејзиниот македонски колега Никола Попоски. Според неа постои потенцијал за развој на туризмот и за соработка во повеќе области. Кор изјавиви дека Мајка Тереза е уникатна личност која ги поврзува Македонија и Индија и народите на двете земји.
XS
SM
MD
LG