Достапни линкови

logo-print

30 дена притвор за двајцата осомничени за нападот врз Стерјоски


Истражен судија во Основниот суд во Тетово им одреди по 30 дена притвор на двајцата осомничени за нападот на 65 годишниот тетовец Крсте Стерјоски кој починал. Нападот се слуќил во непосредна близина на православните гробишта во Тетово, при што Стеројски се здобил со сериозни повреди. Според Јосифовски веднаш по нападот, повредениот со возило бил однесен во тетовската клиничка болница, каде што му била укажана лекарска помош, но заради сериозноста на задобиените повреди итно бил префрлен на скопските клиники, каде што ноќта меѓу сабота и недела им подлегнал на повредите.
XS
SM
MD
LG