Достапни линкови

logo-print

Во Пакистан убиени неколку војници


Пакистанската армија соопшти дека шестмина војници и еден полицаец биле убиени во денешниот вооружен напад врз еден воен камп во близина на Исламабад. Во нападот биле повредени и неколкумина други војници. Кампот бил поставен со цел да се испитаат остатоците од хеликоптерот кој неодамна се урнал во близина на Исламбад. Досега никој не ја презеде одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG