Достапни линкови

logo-print

Пред Трибуналот почнува доказната постапка против Младиќ


Пред Трибуналот почнува доказната постапка во обвинението на судењето на поранешниот командант на Војската на Република Српска Ратко Младиќ со исказот на првиот сведок Елдвин Пасиќ. Младиќ е обвинет за воени злосторства и геноцид во БИХ.
XS
SM
MD
LG