Достапни линкови

logo-print

Атлетичарката Христина Ристеска оди на Олимпијадата во Лондон


Христина Ристеска ќе биде вториот македонски претставник во атлетика на Олимпијадата во Лондон.

На последниот ден од рокот за пријавување на македонските атлетичари за настап на Олимписките игри, Атлетската федерација на Македонија ја повлче одлуката за настап на Ивана Рожман, а на нејзино место на ЛОИ 2012 ќе патува Христина Ристеска.

Одлуката уследи откако Македонскиот олимписки комитет реши на претстојната Олимпијада да не патуваат спортисти кои веќе настапиле со „вајлд карта“.

Христина Ристеска и Кристијан Ефремов ќе настапат на трките на 400 метри.
XS
SM
MD
LG