Достапни линкови

logo-print

Серена Вилијамс победник на Вимблдон


Американската тенисерка Серена Вилијамс по петти пат победи на Грен Слем турнирот во Вимблдон. Во финалето на неофицијалното светско првенство таа ја совлада полската тенисерка Агњешка Радванска со 2:1 во сетови (6:1, 5:7, 6:2).
Утре се игра машкото финале на Вимблдон. Се среќаваат Швајцарецот Роже Федерер и Британецот Енди Мареј.
XS
SM
MD
LG