Достапни линкови

logo-print

Експлозии во магацин во Кабул


Најмалку осуммина загинале во експлозија на склад за гориво во Кабул, соопштија авганистанските власти. Десетина боци експлодирале а пожарот се проширил низ целиот објект, веројатно поради лоша електрична инсталација. Повеќе од 60 лица се повредени во инцидентот. Министерството за внатрешни работи ја отфрли можноста за терористичка инволвираност.
XS
SM
MD
LG