Достапни линкови

logo-print

САД го прослави Денот на независноста


Американскиот претседател Барак Обама изрази задоволство од посветеноста на армијата на прославата на Денот на независноста 4 јули во Белата куќа во Вашингтон. Обама огранизираше скара и огномет во Белата куќа во обид да го подигне расположението, откако многу американски држави поради невремето ги откажаа прославите. Повеќе од еден милион луѓе во САД веќе пет дена немаат струја, откако ураган ја оштети дистрибутивната мрежа од Илиноис до Охајо и Кентаки, а предизвика штети и во и околу Вашингтон.
XS
SM
MD
LG