Достапни линкови

logo-print

Пронајдени телата на пилотите од соборениот турски авион


Турската војска соопшти дека биле пронајдени телата на двајцата пилоти од боербениот авион кој Сирија го собори минатито месец. Командата на вооружените сили потврди дека работи на извлекување на телата на починатите од морското дно. Потрагата по пилотите започна на 22 јуни кога Сирија го собори нивниот авион, инцидент кој предизвика заострување на сиријско-турските односи. Турција го зголеми военото присуство на својата страна од границата.
XS
SM
MD
LG