Достапни линкови

logo-print

Петмина убиени во Германија


Германската полиција соопшти дека петмина загинале во заложнички инцидент во стамбен објект во југот на земјата. Вооружениот напаѓач, кој загинал во инцидентот, држел во заложништво четири лица со цел да ги спречи властите кои сакале да го избркаат од неговиот стан во Карлсрух. Полицијата упаднала во станот откако забележала чад, каде ги пронашла телата на жртвите.
XS
SM
MD
LG