Достапни линкови

Осуммина загинале а дваесетмина се повредени во експлозија на автомобил бомба во градот Зубаидија во југот на Ирак, соопшти полицијата. Денешниот инцидент се случи еден ден по серија бомбашки напади во кои загинаа 40 лица а 100 беа повредени.
XS
SM
MD
LG