Достапни линкови

logo-print

Над 70 лица затруени во Грузија


Грузиското министерство за здравство соопшти дека 73 лица биле хоспитрализирани поради труење со хлор во компанија за водостопанство. Истекот на хлор настанал поради расипана славина на еден од резервоарите во прочистителната станица во близина на Тбилиси. Властите соопштија дека половина од хоспитализираните биле во автобус кој поминувал низ комплексот. Дваесет деца се однесени во болница.
XS
SM
MD
LG