Достапни линкови

logo-print

Убиени милитанти на Ал Каеда во Јемен


Јеменските безбедносни сили тврдат дека најмалку четворица осомничени милитанти на Ал Каеда загинале при два воздушни напади извршени од страна на американски безпилотни летала врз возила кои патувале низ централниот дел на земјата.
Јеменските власти претходно соопштија дека уапсиле 14 милитанти.
XS
SM
MD
LG