Достапни линкови

logo-print

Амнестирани политички затвореници во Мјанмар


Претседателот на Мјанмар амнестирал 46 затвореници денеска, од кои, според про демократските активисти во земјата, 23 биле политички затвореници, јави Ројтерс. Шефот на државата дополнително амнестирал 34 странски затвореници, јавија тамошните медиуми. Од мај минатата година во Мјанмар беа ослободени 650 политички затвореници.
XS
SM
MD
LG