Достапни линкови

logo-print

Нападнати засолништа на курдските бунтовници во Ирак


Турската војска соопшти дека борбени авиони бомбардирале засолништа на курдските бунтовници во северниот дел на Ирак. Мета на нападите биле три локации во областите Кандил и Зап кои биле идентификувани како бунтовнички центри. Не се знае колку лица биле убиени во офанзивата.
XS
SM
MD
LG