Достапни линкови

logo-print

Најавено ослободување на уапсени адвокати во Либија


Првиот човек на Меѓународниот криминален суд пристигна во Либија во пресрет на ослободувањето на четворица припадници на институцијата.Четворицата претставници на Судот беа уапсени во градот Зинтан под сомненија за кражба на документи и тајни снимки кои му ги доставувале на синот на покојниот лидер Муамар Гадафи, Саиф ал Ислам. Претставник на поранешната бунтовничка бригада изјави дека уапсените ќе бидат ослободени откако судот се извини.
XS
SM
MD
LG