Достапни линкови

logo-print

Иран започна големи воени вежби


Иран од денеска започна воени вежби со кои сака да ја демонстрира својата способност да одговори на евентуални закани од други земји. Од вчера стапи во сила ембаргото на Европската Унија за увоз на нафта од Иран поради неговото добивање да запре со збогатувањето ураниум, кое, според Западот, е со цел Техеран да произведе нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG