Достапни линкови

logo-print

Убиени тројца припадници на ИСАФ во Авганистан


НАТО соопшти дека човек облечен во униформа на авганистанската полиција убил тројца припадници на меѓународната коалиција на југот на земјата. Претставник на ИСАФ даде малку детали во врска со инцидентот, но не ја соопшти националноста на жртвите.
Тој изјави дека напаѓачот бил ранет и уапсен по нападот, додавајќи оти сеуште трае истрагата за тоа дали тој бил полицаец или не.
XS
SM
MD
LG