Достапни линкови

logo-print

Шеснаесетмина убиени во Кенија


Бројот на загинати во гранатирањата на две цркви во Кенија се искачи на 16 лица, соопштија властите. Инцидентот се случил во градот Гариса. Црквите во Кенија се честа мета на гранатни напади откако властите во земјата почнаа да испраќаат воени сили во соседна Сомалија, во офанзива против милитантите на терористичката Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG