Достапни линкови

logo-print

Шестмина милитанти убиени во Пакистан


Пакистанските безбедносни сили соопштија дека американско беспилотно летало нападнало комплекс на милитанти во северозападниот племенски предел на земјата. Медиумите јавуваат дека шестмина милитанти загинале во нападот. Леталото испукало 2 ракети на 50 километри северозападно од Мираншах во Северен Вазиристан, во близина на авганистанската граница.
XS
SM
MD
LG