Достапни линкови

logo-print

Дачиќ доби мандат за формирање на српска влада


Српскиот социјалистички лидер Ивица Дачиќ доби мандат од претседателот Томислав Николиќ за формирање на коалициска влада со националистичката Прогресивна партија. Потенцијалната национално-социјалистичка влада ќе го одбележи враќањето на социјалистите на власт, за прв пат по Слободан Милошевиќ.
XS
SM
MD
LG