Достапни линкови

logo-print

Експлозија до судската палата во Дамаск


Сиријската државна телевизија јави дека бомба експлодирала во близина на судската палата во Дамаск. За сега нема информации за жртви во експлозијата која одекнала од паркингот на комплексот. Медиумскиот извештај го нарекува инцидентот терористички напад. Бомбашките напади се зачестија во последно време во Сирија во услови кога продолжуваат судирите меѓу владините сили и бунтовниците.
XS
SM
MD
LG