Достапни линкови

logo-print

Убиен член на Хамас во Дамаск


Палестинската милитантна организација Хамас соопшти дека еден од нивните членови бил убиен во главниот град на Сирија, Дамаск. Според Хамас, зад атентатот стои израелската разузнавачка агенција Мосад. Хамас владее на палестинската територија во Појасот Газа, а има свое политичко крило и во Дамаск.
XS
SM
MD
LG