Достапни линкови

logo-print

Собранието ја продолжува расправата за заемот од Дојче Банк


Собранието на Република Македонија денеска ќе ја продолжи расправата по Предлог законот за задолжување на Република Македонија со заем кај Дојче Банк по Договорот за заем наменет за буџетска поддршка, по скратена постапка.
Во вчерашната неколкучасовна дискусија опозицијата порача власта да ги троши народните пари разумно и да престане со задолжувањата, на што ВМРО-ДПМНЕ возврати дека резултатите од владините политики даваат конкретни резултати.
XS
SM
MD
LG