Достапни линкови

logo-print

Самитот за Сирија ќе се одржи во сабота


Меѓународниот мировен пратеник Кофи Анан потврди дека самитот за Сирија ќе се одржи во Женева во Сабота. Целта на средбата на Акционата група за Сирија е идентификување на начини за целосна имплементација на мировниот план од шест точки, вклучувајки и итно рпекинување на насилствата. Медиумите јавуваат дека Иран и Саудиска Арабија не биле поканети.
XS
SM
MD
LG