Достапни линкови

logo-print

Напад на провладин медиум во Сирија


Најмалку седуммина загинале во напад на зграда на провладина телевизија во Сирија, јавуваат медиумите. Според извештаите, вооружени напаѓачи упаднале во зградата на телевизиската станица „Икбарија“ во градот Друша, на 20 километри од Дамаск. Наводно тројца новинари и четворица стражари загинале во инцидентот. Станува збор за приватен медиум кој го подржува режимот на претседателот Башар Ал Асад.
XS
SM
MD
LG