Достапни линкови

logo-print

Десетмина загинати во експлозии во Авганистан


Авганистанските власти велат дека најмалку 10 полицајци загинале во неколку експлозии на бомби поставени покрај пат од вчеравечер. Четворица загинале во провинцијата Хелманд кога експлодирала бомбата која се обидувале да ја деактивираат. Талибанските милитанти превземаа одговорност за експлозија на бомба покрај пат во провинцијата Кундуз, каде загинаа двајца полицајци. Четворица припадници на безбедносните сили загинале во заседа во провинцијата Херат.
XS
SM
MD
LG