Достапни линкови

Нападнати канцеларии на „Мајкрософт“ во Атина


Зградата на Мајкрософт во Атина

Зградата на Мајкрософт во Атина

Непознати сторители денеска нападнаа канцеларии на „Мајкрософт“ во Атина кога со комбе влегоа низ предната врата и го запалија влезот на зградата, јави МИА од Атина.
Полицијата соопшти дека тројца напаѓачи прво му се закниле на ноќниот чувар, а потоа влегле со комбето во зградата. Напаѓачите истуриле запалива течност по подот и ја запалиле.
Во пожарот изгорело и комбето за кое е утврдено дека било украдено. Никој не ја презеде одговорност за нападот. Властите соопштија дека претходно не бил упатен предупредувачки повик. Истрагата за нападот е предадена на грчкиот антитерористички оддел.
XS
SM
MD
LG